Про реалізацію Закону України "Про обєднання співвласників багатоквартирного будинку"

 
 

Про реалізацію Закону України "Про обєднання співвласників багатоквартирного будинку"

Нормативна базаКАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 11 жовтня 2002 р. N 1521
Київ

Про реалізацію Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку"

Із змінами і доповненнями, внесеними
постановою Кабінету Міністрів України
від 22 вересня 2004 року N 1242

Відповідно до статей 6, 11, 17 і 21 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити такі, що додаються:
Порядок державної реєстрації об'єднань співвласників багатоквартирного будинку;
Порядок передачі житлового комплексу або його частини з балансу на баланс;
Порядок проведення розрахунків з членами об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, які мають перед ним заборгованість, за виконані ними роботи з утримання неподільного та загального майна об'єднання;
Порядок створення спеціальних фондів об'єднання співвласників багатоквартирного будинку.
2. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям:
сприяти створенню об'єднань співвласників багатоквартирних будинків;
забезпечити неухильне виконання органами державної реєстрації вимог Порядку державної реєстрації об'єднань співвласників багатоквартирного будинку.
3. Визнати такими, що втратили чинність:
постанову Кабінету Міністрів України від 31 липня 1995 р. N 588 "Про затвердження Положення про порядок організації та діяльності об'єднань, що створюються власниками для управління, утримання і використання майна житлових будинків, яке перебуває у загальному користуванні" (ЗП України, 1995 р., N 10, ст. 259);
постанову Кабінету Міністрів України від 17 березня 2000 р. N 513 "Про внесення зміни до Положення про порядок організації та діяльності об'єднань, що створюються власниками для управління, утримання і використання майна житлових будинків, яке перебуває у загальному користуванні" (Офіційний вісник України, 2000 р., N 12, ст. 465).
4. Роз'яснення з питань застосування затверджених цією постановою порядків надаються Державним комітетом з питань житлово-комунального господарства.
5. Ця постанова набирає чинності через 30 днів після опублікування в газеті "Урядовий кур'єр".

Прем'єр-міністр України А. КІНАХ


Інд. 21

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 11 жовтня 2002 р. N 1521


ПОРЯДОК
державної реєстрації об'єднань співвласників багатоквартирного будинку


Загальна частина

1. Державна реєстрація об'єднань співвласників багатоквартирного будинку (далі - об'єднання) проводиться виконавчим органом міської, районної у місті ради, районною, районною у мм. Києві і Севастополі державною адміністрацією (далі - органи державної реєстрації) за місцем знаходження багатоквартирного будинку.
Органи державної реєстрації ведуть реєстри об'єднань співвласників багатоквартирного будинку в установленому ними порядку.
Реєстрація об'єднань, найменування яких тотожні найменуванням інших об'єднань, внесених до відповідного реєстру об'єднань співвласників багатоквартирного будинку (далі - реєстр), не допускається.
Орган державної реєстрації дає змогу провести перевірку заявленого найменування об'єднання на тотожність найменуванням об'єднань, внесених до реєстру.
2. Об'єднання розташовується за місцем знаходження багатоквартирного будинку.
Реєстрація об'єднань
3. Для державної реєстрації об'єднання уповноважена установчими зборами особа (далі - заявник) подає безпосередньо або надсилає поштою (рекомендованим листом) до органу державної реєстрації:
1) реєстраційну картку, яка одночасно є заявою про державну реєстрацію об'єднання, оформлену за зразком згідно з додатком 1 до цього Порядку;
2) протокол установчих зборів, на яких було прийнято рішення про створення об'єднання та затвердження його статуту;
3) два примірники оригіналу і п'ять копій статуту об'єднання, оформлені згідно з вимогами законодавства;
(підпункт 3 пункту 3 в редакції постанови
Кабінету Міністрів України від 22.09.2004 р. N 1242)
4) список членів об'єднання, складений згідно з додатком 2 до цього Порядку.
5) підпункт 5 пункту 3 виключено
(згідно з постановою Кабінету
Міністрів України від 22.09.2004 р. N 1242)
6) підпункт 6 пункту 3 виключено
(згідно з постановою Кабінету
Міністрів України від 22.09.2004 р. N 1242)
Відповідальність за достовірність відомостей, наведених у поданих документах, несуть власники житлових (нежитлових) приміщень та заявник.
4. Документи, що подаються до органів державної реєстрації, складаються державною чи іншою мовою відповідно до статті 11 Закону УРСР "Про мови в Українській РСР", прошиваються та пронумеровуються.
5. Державна реєстрація об'єднань проводиться безоплатно.
6. Реєстраційна картка об'єднання заповнюється заявником та зберігається в органі державної реєстрації.
Орган державної реєстрації перевіряє наведені у реєстраційній картці відомості, комплектність поданих документів та відповідність їх законодавству.
У разі позитивного результату перевірки орган державної реєстрації формує реєстраційну справу об'єднання і зазначає дату надходження документів у журналі обліку реєстраційних справ, який ведеться за формою, встановленою цим органом.
У разі коли в результаті перевірки виявлено, що заявником подано не всі необхідні документи або вони не відповідають вимогам законодавства, орган державної реєстрації повідомляє про це заявника і повертає йому документи. Після врахування зауважень заявник може подати документи повторно.
Орган державної реєстрації не має права вимагати від заявників подання документів, не передбачених цим Порядком, і несе відповідальність за зберігання реєстраційної справи.
Орган державної реєстрації у місячний термін після надходження необхідних документів вносить дані реєстраційної картки до реєстру та видає свідоцтво про державну реєстрацію об'єднання із зазначенням ідентифікаційного коду згідно з ЄДРПОУ за зразком згідно з додатком 3 до цього Порядку, а у разі відмови у реєстрації - дає вмотивовану письмову відповідь.
Відмова у державній реєстрації може бути оскаржена заявником або іншими заінтересованими особами в установленому порядку.
7. Заявнику видається оригінал і п'ять копій свідоцтва про державну реєстрацію об'єднання, а також оригінал і п'ять копій його статуту з відповідною відміткою органу державної реєстрації.
(абзац перший пункту 7 в редакції постанови
Кабінету Міністрів України від 22.09.2004 р. N 1242)
Копії статуту і свідоцтва про державну реєстрацію об'єднання, засвідчені органом державної реєстрації, не потребують додаткового засвідчення чи затвердження.
Бланк свідоцтва про державну реєстрацію об'єднання є документом суворої звітності.
8. Орган державн


Создан 25 ноя 2009  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
 

free counters