Cучасність нашого району

 
 

Cучасність нашого району

Голосіївський район м. КиєваТериторія Голосіївського району: 156,355 тис.м2 з них 61,7 тис.м2 площа лісопаркового господарства.

Населення: 205,3 тис. чоловік ( 7,8% від загальної чисельності мешканців Києва).

Голосіївський район м. Києва утворений внаслідок зміни адміністративного поділу столиці, який здійснено у вересні 2001 року у відповідності до рішення Київської міської ради від 31.01.2001 р., на базі Московського району столиці, що у 2001 році відзначив своє 80-річчя.

Голосіївський район – південно-східна частина Києва, що межує із Шевченківським, Солом'янським, Печерським та Дарницьким ( по акваторії річки Дніпро ) районами міста, Києво-Святошинським, Обухівським та Бориспільським районами Київської області.

Територія району починається майже від Хрещатика і тягнеться до південних і східних околиць Києва. Таким чином район є південними і східними воротами столиці.

В районі сконцентровано потужний економічний потенціал, який складається з багатогалузевої промисловості, будівельного комплексу, системи галузей комунального господарства, транспортних засобів тощо.

На території району успішно функціонує 57 промислові підприємства, які належать до провідних галузей народного господарства: важкої промисловості (це підприємства промисловості будівельних матеріалів, машинобудування і металообробки, хімічної промисловості), легкої промисловості, харчової і харчосмакової промисловості та інших. Серед них такі підприємства як ВАТ “Завод залізобетонних конструкцій ім. С.Ковальської”, ВАТ “Аверс”, ВАТ “Київгума”, ВАТ “Желань”, ВАТ “Київський ювелірний завод”, ЗАТ “Київська кондитерська фабрика ім. К.Маркса”, ВАТ “Київський маргариновий завод”, ЗАТ “Реємтстма-Київ тютюнова фабрика”, ЗАТ “Київський молокозавод №1”. Промислові підприємства виробляють майже 12% загальноміського випуску промислової продукції, яка експортується в понад 10 країн світу.

Торговельна мережа району – це 345 підприємств торгівлі та 169 підприємств громадського харчування. На території району функціонують 7 ринків. Одним з найбільших в м.Києві є автомобільний ринок „Центральний”, який має площу 22,5 га. До сфери побутового обслуговування входять 238 підприємств району.

В Голосіївському районі зареєстровано 34 тис. суб’єктів підприємницької діяльності, у тому числі 21 тис. СПД – юридичних осіб та 13 тис. СПД – фізичних осіб. Вперше у м.Києві, у Голосіївській райдержадміністрації запроваджено в єдиному офісі здійснення постановки на облік суб’єктів підприємницької діяльності та консультації з цих питань службами як районного, так і міського рівнів.

Голосіївський район - район науки та студентства.

На території району розташовано 64 академічних та відомчих науково-дослідних установ. Багато наукових досягнень, які складають славу вітчизняної науки, пов’язані з Інститутом електрозварювання ім. Є.О.Патона, Інститутом ядерних досліджень, Інститутом теоретичної фізики ім. М.М.Боголюбова, Інститутом кібернетики ім. Глушкова, Інститутом фізики, Інститутом фізичної хімії, Інститутом молекулярної біології та генетики, Інститутом клітинної біології та генної інженерії, Інститутом онкології, Центром економічних та медикобіологічних досліджень, Головною астрономічною обсерваторією, Інститутом експериментальної патології, онкології та радіобіології ім. Р.Є.Кавецького тощо. Науково-дослідними установами успішно проводяться фундаментальні дослідження, розробка та впровадження в народне господарство нових технологій.

На території району - 11 вищих учбових закладів різних рівнів акредитації та форм власності, серед яких відомі в Україні і за її межами Національний аграрний університет, Національний університет харчових технологій, природничі факультети Національного університету ім. Т.Шевченка, Міжрегіональна академія управління персоналом, Академія праці і соціальних відносин федерації профспілок України, Київське державне вище музичне училище ім. Р.М.Глієра, Київський державний коледж естрадно-циркового мистецтва. Тут працюють 3 заклади професійно-технічної освіти.

Особливістю соціальної структури району є те, що велика кількість студентів постійно мешкає на території Голосіїєва у двох великих студмістечках Національного університету ім. Т.Г.Шевченка, Національного аграрного університету, гуртожитках Київського державного лінгвістичного університету, Національного університету харчових технологій, Національного університету фізичного виховання та спорту.

У районі 36 загальноосвітніх навчальних закладів, серед яких 19 середніх загальноосвітніх шкіл, 1 ліцей та 1 гімназія, 9 спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням іноземних мов, навчально-виховний заклад "Школа екстернів", приватний ліцей "Гранд”, середня загальноосвітня школа ІІ - ІІІ ступеню № 319 з поглибленим вивченням трудового навчання та вечірніми класами; 3 спеціальні школи-інтернати для дітей з вадами фізичного та розумового розвитку.

Дошкільних закладів освіти у районі - 49, із них 47 бюджетних, 2 відомчі. У районі є Будинок дитячої та юнацької творчості, в якому працюють десятки гуртків, секцій і художніх дитячих колективів.

Мережа закладів культури нараховує 3 музичні та 1 художню школи, 1 театральну школу-студію. Мережу позашкільного виховання складають 18 дитячо-юнацьких клубів за місцем проживання населення, 10 з яких – спортивні.

Поряд з такими бібліотеками-велетнями, як Національна наукова бібліотека ім. Вернадського НАН України, Державна науково-технічна бібліотека, Державна бібліотека для юнацтва, в Голосіївському районі працюють 12 публічних масових бібліотек.

Широко представлені в районі такі заклади культури загальнодержавного та міського значення: Голосіївський парк культури і відпочинку ім. Рильського, Національний комплекс “Експоцентр”, 3 музеї: Державний музей народної архітектури та побуту України, Київський літературно-меморіальний музей м. Рильського, Музей видатних діячів української культури: Л. Українки, М. Лисенка, П. Саксаганського, м. Старицького.

Спортивні заклади, що розташовані на території Голосіївського району, - це Київський іподром, Центральна учбово-тренувальна база по ковзанярському спорту "Льодовий стадіон”.

http://www.golosiiv.kyiv-city.gov.ua/


Создан 22 янв 2009  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
 

free counters